Pre Stredoškolákov Leadership Program ’20

Čo je PSLP?

Pre Stredoškolákov Leadership Program je 12- týždňový program zameraný na rozvoj líderských schopností ambicióznych stredoškolákov. 

 

Projekt je určený pre 30 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Účastníci absolvujú 12 kurzov, ktoré im poskytnú elementárne vedomosti v jednotlivých oblastiach. 

Počas programu si majú študenti možnosť vyskúšať prácu priamo na vlastných nápadoch na projektoch. Výstupom z programu je podujatie, na ktorom budú mať študenti možnosť odprezentovať svoje projekty verejnosti a dostať spätnú väzbu od odbornej komisie zloženej z troch pohľadov- biznisového, investorského a z pohľadu social impactu.

 

Registráciu otvárame vo februári 2020.

 

Kedy a kde sa PSLP koná?
Registrácia začína vo februári. Kurzy začíname marce a budú sa konať vždy v sobotu v Bratislave. Začiatok kurzov je o 13:00 s koncom o 16:00.

 “Počas programu som cestoval 10 hodín každý víkend. Neľutujem to. PSLP plní stredoškolákom ich sny.”  Andrej Sopka, účastník programu 2017

Účastnícky poplatok je 15€. 

Zoznam kurzov:

Networking: Kurz zameraný na rozvíjanie schopností nadväzovania dlhodobej komunikácie v podnikateľskom prostredí.

Leadership: Kurz zameraný na identifikovanie individuálnych motívov a definovanie a oboznámenie sa s pojmom prirodzený líder.

Manažment: Kurz zameraný na time a project management.

Umenie presviedčať: Kurz zameraný na zlepšenie komunikácie, ako zaujať, ako presviedčať a ako predať svoj projekt.

Prezentačné schopnosti: Kurz zameraný na schopnosť prezentovania svojho projektu pred verejnosťou, spojený s tipmi na prelomenie komunikačnej bariéry s publikom.

Stres manažment: Kurz zameraný na zvládnutie stresových situácií a ako pracovať pod časovým tlakom.

Práca v tíme: Kurz zameraný na efektívnu komunikáciu v tíme, ako aj základné rozdelenie rolí v pracovnej skupine.

Marketing: Kurz zameraný na vytvorenie kampane pre projekty účastníkov a na takzvaný goodvertising a storytelling v marketingu.

Crowdfunding: Kurz zameraný na získavanie financií pre nový projekt, ako zaujať a presvedčiť cieľovú skupinu. Účastníci si priamo vyskúšajú vytvoriť crowdfundingovú kampaň.

Kreativita: Kurz zameraný na design thinking a na hľadanie riešení na problémy, ktoré sú na prvý pohľad neriešiteľné. Na to, ako využiť kreativitu pri projektovom manažmente a aj v bežnom živote.  

Ako vybudovať startup: Kurz zameraný na business model canvas a lean on metodológiu. Účastníci si odnesú techniky priamo použiteľné na ich projekt.

a iné.. Máte sa na čo tešiť ;)!