Sme dobrovoľnícka organizácia, ktorá už 10 rokov tvorí rôznorodé projekty, ktoré pomáhajú stredoškolákom v ich kariérnom aj osobnom rozvoji. Vznikli sme v roku 2012 na Gymnáziu C. S. Lewisa v Bratislave, avšak dnes sme tím zo škôl po celom Slovensku. Zo začiatku sme na našej internetovej platforme prestredoskolakov.sk zhromažďovali ponuky a informácie o eventoch či štipendiách.
Dnes organizujeme rôzne eventy či vzdelávacie programy pre stredoškolákov a podnecujeme ich k aktívnemu prístupu v spoločnosti. Veríme, že cez účasť na týchto eventoch a počas štúdia v zahraničí študenti naberú skúsenosti, ktoré budú môcť aplikovať na Slovensku. Aktuálne živé projekty si môžete prezrieť v hlavnom menu, každý má vlastnú stránku, tým ktoré už boli ukončené venujeme nasledujúcu sekciu.

Minulé projekty

Workshopy a projekty sme počas existencie našej organizácie usporiadúvali už od začiatkov. Niektoré si našli miesto v našej stálej ponuke a s inými sme sa museli rozlúčiť. Tie neskôr spomenuté si môžete prezrieť nižšie.

Na začiatok učite stoja za zmienku WORKSHOPY A DISKUSIE na nasledujúce témy. Hoaxy – Never všetkým bludám!; Projekt manažment – Vytvor si vlastné projekty už dnes!; Ako na vysokú?! – Ísť či neísť?; Na jednej lodi – Spolupráca a osobnosť v tíme; Dobrovoľníctvo – Začni od seba!

Kariérny deň

[2021] Ak nevieš, čo po strednej alebo kam na výšku, Kariérny deň je presne to, čo hľadáš. Ponúkne Ti prednášky od profesionálov z rôznych odvetví, ktoré Ti priblížia ich kariéru, cestu k nej a čo ich povolanie v realite obnáša.

Podujatie prebiehalo v stredu 17. novembra 2021 medzi 9:00 a 17:00 vo forme YouTube livestream-u. Počas celého dňa mali účastníci možnosť pýtať sa prezentujúcich otázky cez Sli.do alebo v chate pod videom.

CoronUp

[2020] Chýba ti pokec s kamarátmi? Splývajú ti dni do jedného? Potom je tu pre teba opäť CoronUp!✨

Ak sa do programu prihlásiš, každý týždeň ťa spojíme s ďalším účastníkom. Počas 7 dní si budete môcť len tak pokecať o spoločných záujmoch, navzájom sa motivovať alebo naučíte jeden druhého nejaký fajn skill. Môže to prebiehať formou chatu, hovoru, videohovoru, listami, holubmi… ako chcete. Je to už len na vás. A ak si s tvojím CoronUp parťákom budete rozumieť a nebudete chcieť na ďalší týždeň nového, len nám dáte vediet.

PS na školách

Sami poznáme, že v škole sa neučíme tie veci, ktoré sú zaujímavé a často ich považujeme za dôležitejšie ako Pytagorovu vetu. Preto sme sa rozhodili dať možnosť všetkým stredoškolákom na celom Slovensku zažiť niečo iné.

Keďže ide o náhradu vyučovacej hodiny, workshop má 45 až 90 minú a je určený pre jednu až dve triedy.

Stanovili sme si nahradiť nedostatky školstva a to v rámci slabej informovanosti o témach, ktoré sú dôležité pre rozvoj stredoškolákov.

Na káve s možnosťami

[2017] Konferencia Na káve s možnosťami je zameraná na rozvoj mimoškolského života stredoškolákov. Jej cieľom je predstaviť im ďalšie možnosti popri strednej škole a pomôcť im tak využiť čo najlepšie svoj potenciál už v tak mladom veku. Môžu sa tak dozvedieť o rôznych súťažiach, pobytoch v zahraničí, dobrovoľníctve, študijných programoch alebo stážach.

S informovanosťou ide ruka v ruke aj vzdelávanie, no nie len také hocijaké. Nebojíme sa tém, ktorým sa v školách radšej vyhýbajú, preto otvárame diskusie o súčasných spoločenských problémoch. 

Korupcia? Dezinformácie? Extrémizmus? Občianska pasivita? To všetko sú kľúčové témy, o ktorých bola naša konferencia. Konala sa formou workshopov, diskusií a stánkov v Košiciach, Kulturparku.

Quick Kancle

Projekt Quick Kancle je kreatívny impact inkubátor pre začínajúce mládežnícke neziskovky, iniciatívy a projekty.

Pôvodne začal formou polročných turnusov potom sa turnus predĺžil na dobu školského roka, v konečnej fáze fungoval na báze jednoročného členstva.

Členským neziskovkám sme poskytovali nielen priestory, ale aj školenia, teambuildingy či networking.

Študentské Voľby

Po školskom roku 2018/2019 sme sa ako občianske združenie rozhodli ostať plne apolitickou organizáciou, a preto ako Pre Stredoškolákov v projekte Študentské voľby nepokračujeme.

Študentské voľby však naďalej fungujú ako samostatná organizačná jednotka. Organizujú ich aktívni študenti v spolupráci so zúčastnenými strednými školami a ďalšími organizáciami, napr. Bratislavská rada mládeže, mládežnícke parlamenty mládeže, mládežnícke organizácie a iniciatívy.

Pre Stredoškolákov Leadership Program ’20 (PSLP)

[2017-2019] Pre Stredoškolákov Leadership Program je 12- týždňový program zameraný na rozvoj líderských schopností ambicióznych stredoškolákov.

Projekt je určený pre 30 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Účastníci absolvujú 12 kurzov, ktoré im poskytnú elementárne vedomosti v jednotlivých oblastiach.
Počas programu si majú študenti možnosť vyskúšať prácu priamo na vlastných nápadoch na projektoch. 

Výstupom z programu je podujatie, na ktorom budú mať študenti možnosť odprezentovať svoje projekty verejnosti a dostať spätnú väzbu od odbornej komisie zloženej z troch pohľadov- biznisového, investorského a z pohľadu social impactu.

Spĺňame štandardy kvality práce s dobrovoľníkmi

Za predošlú podporu ďakujeme: