Autorom článku je organizácia Holprom.

Výber vysokej školy je rozhodnutie, ktoré určite netreba brať na ľahkú váhu. Prečo? Nevyberáte si len miesto, kde budete študovať nasledovné 3 – 4 roky vášho života, ale aj niečo, čomu sa budete reálne venovať celý tento čas a veľmi pravdepodobne aj po úspešnom ukončení štúdia. My v Holprome sme si týmto procesom prešli a preto Vám vieme z vlastnej skúsenosti poradiť nasledovné kroky:

Kde začať? 

Na začiatok odporúčame zodpovedať tieto 3 veľmi jednoduché otázky: 

1. Čo ma baví?

Častokrát vidíme, že študenti sa primárne pozerajú na rebríčky vysokých škôl, nejakú prestíž narozdiel od toho, aby si položili túto veľmi dôležitú otázku a to: čo je vlastne to, čo ma napĺňa a čomu sa chcem vo svojom živote venovať? Od toho sa to všetko odvíja. Keď budete študovať to, čo vás baví, prídu aj pracovné ponuky, prídu aj rôzne zaujímavé príležitosti, všetko závisí od vašej šikovnosti a priebojnosti. 

2. Prax alebo teória? 

Keď sme pred pár rokmi stáli pred týmto rozhodnutím aj my, bolo nám jasné, že od vysokej školy očakávame prípravu na ten reálny svet, nielen štúdium v teoretickej rovine bez akejkoľvek prípravy na to, čo nás bude v živote naozaj čakať. Preto naša cesta viedla práve do Holandska, krajiny, kde si už dávno uvedomili, že na to, aby bol študent úspešný a vedel sa v živote uchytiť, je potrebné, aby ho na to vysoká škola pripravila, veď na to predsa je.. Štúdium v Holandsku nás zaujalo najmä svojou praktickosťou, tým, že počas štúdia si študent vyskúša “reálny svet” aj vďaka pracovným stážam, projektovej práci v skupinkách a štúdiom v angličtine v medzinárodnom prostredí. 

(Aj takto môže vyzerať tvoja pracovná stáž počas štúdia)

3. Láka ťa vyskúšať niečo nové? 

Netreba zabudnúť ani na to, že si nevyberáte len vysokú školu a odbor, ktorému sa budete venovať. Vyberáte si aj miesto, ktoré bude vaším domovom počas vysokoškolského štúdia a možno aj dlhšie. Láka vás vyskúšať niečo nové a vyjsť zo svojej “comfort zone”? Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že práve vysoká škola je super prvý krok k tomu, aby ste vykročili do neznáma, je to niečo k čomu by ste sa možno len tak neodvážili. Štúdium v zahraničí vám nedá len kvalitné vzdelanie, no najmä vám rozšíri vaše obzory, naučí vás sebestačnosti a priebojnosti a spoznáte pritom veľa nových ľudí. 

(Betka a Rebeka – zakladateľky Holpromu)

Pred tými piatimi/šiestimi rokmi, kedy sme aj my stáli pred týmto rozhodnutím, kam ísť na vysokú školu, čo vlastne študovať, sme nenašli nikoho, kto by nám vedel pomôcť alebo poradiť ako vlastne na to a kde začať. Po úspešnom ukončení nášho štúdia v Holandsku a návrate domov na Slovensko sme si uvedomili, že veľa sa tu toho odvtedy nezmenilo. Preto sme sa rozhodli, že naše skúsenosti nezostanú len pre nás a rozhodli sme sa pomôcť všetkým tým, ktorí potrebujú poradiť s týmito dôležitými rozhodnutiami. 

A prečo tvrdíme, že štúdium v zahraničí už dávno nie je len pre “tých vybraných” študentov? Každý jeden z vás na to má. Pokiaľ vás láka vycestovať, vyskúšať o čom je život za hranicami, odporúčame konať práve teraz. Štúdium v zahraničí vám dá omnoho viac než len kvalitné vzdelanie! Čo sa týka prijímacieho procesu na vysoké školy do Holandska, je to veľmi príjemný proces, ktorého sa vôbec netreba obávať. S celým týmto procesom vám pomôžeme úplne zadarmo, vrátane podania prihlášky, CVčka, motivačného listu, prekladu vysvedčení atď. Ešte jedna poznámka na záver, odbremente sa od akéhokoľvek zbytočného stresu spojeného s hľadaním vysokej školy, je to úplne zbytočné! 

Zaujala vás možnosť štúdia v Holandsku, ale nevieš, čo skôr? Dohodni si bezplatnú konzultáciu alebo checknite náš web a sociálne siete, Insta & Facebook pre viac info. V prípade záujmu o bezplatné konzultácie a poradenstvo o štúdiu v Holandsku, alebo záujmu o online prednášku/webinár na Vašej škole píšte na  info@holprom.eu

Holprom,
Betka & Rebeka 

Categories: Články