Stredoškolský život je parádny. Ale samozrejme, že okrem toho so sebou gympel prináša extrémne
množstvo štúdia. Tu je zoznam mojich obľúbených aplikácií, ktoré by vám mohli v tomto smere uľahčiť život.
Všetky sú zadarmo.
 
Duolingo
Zelená sovička je nám všetkým dobre známa. Duolingo obsahuje široký záber cudzích jazykov a myslím si, že ponúka atraktívne (v rámci možností) učenie sa. Ja som sa vďaka nej naučila základy francúzštiny ale pokojne sa dá využiť ako opakovanie pred písomkou z ‘nemčiny’. Stačí tomu venovať pár minút denne miesto stalkovania facebooku a aplikácia sama zhodnotí či vás posunie ďalej alebo budete musieť ešte trénovať. Fajn je, že si cvičíte aj odposluch a výslovnosť v danom jazyku. A možno vás to začne baviť
natoľko, až problémy s jazykmi v škole pominú!
 
TinyCards
Povykladané kartičky po celej izby s latinskými názvami alebo vzorcami z fyziky? U mňa častý problém. TinyCards mi poskytuje digitálnu formu kartičiek, ktoré si môžem vziať už prakticky kamkoľvek. Vyžaduje to síce trochu času a trpezlivosti, kým to tam všetko prepíšete ale verím, že mnohým z vás tento štýl učenia vyhovuje. Čo je ale super, že aplikácia už nejaké svoje vlastné zbierky obsahuje, napr. organická chémia, základy francúzštiny, anatómia ľudského tela a iné. Aj keď je toto všetko krásne, občas sa vrátim k pôvodnej papierovej verzii, pretože si s ňou môžem zahrať s bratom pexeso!
 
Khan Academy
V skratke je to takmer všetko stredoškolské učivo vysvetlené postupne vo videách. Myslím si, že je to
efektívny spôsob učenia sa, pretože pochopíte princíp (ktorý vám možno na bežnej hodine unikol) a už sa vám stačí naučiť niekoľko múdrych poučiek. Ja ju rada využívam hlavne z lenivosti, ak má zajtra čaká písomka a nechce sa mi učiť. Večer si v posteli pustím pár videí o kinematike a môžem povedať, že som sa (aspoň trochu) pripravovala. Obsahuje súbor prednášiek z chémie, biológie, fyziky, matematiky, dejepisu a ďalších.
 
Peak
Mozgové cvičenia? Znie to dosť smiešne ale prečo nie. Ja som si ich napríklad zamilovala. Znova v jednoduchej forme, tento krát sú to
kratunké hry zamerané na rôzne zručnosti. Pamäť, koordinácia, riešenie problémov, sústredenie, šikovnosť, jazyk, emócie. Každú z týchto oblastí si každým dňom cibríte. Nie je inšpiratívne, že si napríklad namiesto Solitaire zahráte hru, ktorá podporuje vaše ‘problemsolving’?
 
iMathematics
Jemnejšia verzia nočnej mory? Pre mňa jednoznačne! Každá téma obsahuje stručný úvod a následné kvízy. Tie sú super, ja osobne kvízy milujem. Potom vám vaše znalosti z jednotlivých kategórií zobrazí percentuálne a vy zistíte ako na tom vlastne ste. To je pre mňa najhoršia časť celej aplikácie, pretože vtedy mi z pohľadu na nízke čísla býva do plaču. Preto treba makať a často trénovať, aby percentá neboli nízke a smútok sa vymenil za úsmev z dobre vykonanej práce:)
 
Verím, že vás aspoň jedna z appiek očarila a urobí vaše štúdium zaujímavejším.

 

Posted by admin