Stredná škola nie je len o neprestajnom inhalovaní informácii v (ne)bezpečí školskej lavice. Patria k nej aj krúžky, šport, brigády a iné kreatívne činnosti. Nájsť si čas na oboje vyžaduje množstvo kofeínu a prebdených nocí pred blížiacim sa deadlajnom. Moderná doba nám však poskytuje bohatý výber inteligentných aplikácií.Tu je pár z každého súdka:

  1. Docs To Go – Každý z nás sa aspoň raz za svoj „krátky“ študnetský život dostane do úzkych, ak nestíha dokončit prácu v programe Office. Laptop nemá k dispozícii a popri čakaní na autobusovej stanici si láme hlavu nad nesmrteľnosťou chrústa. V tom si uvedomí, že drží v ruke smartfón, na ktorý mu stačí nainštalovať Docs To Go. Problém vyriešený. Podstatou aplikácie je vytvárať, editovať a prezerať Microsoft Office súbory bez potreby internetového pripojenia. Svoje veľdiela môžete zdieľať so spolužiakmi online. Čo viac si priať?
  2. Phothomath – Foto-kalkulačka naskenuje matematický príklad a okamžite vygeneruje výsledok. Cieľom je poskytnúť krok za krokom pokyny až k výsledku. Okrem presných grafov preskúša aj váš charakter. Je na vás, koľko úsilia sa rozhodnete vynaložiť vy, a čo necháte na Photomath. Pre šibalov, ktorí si myslia, že sú odteraz s matematikou zažehnaní, prikladám ešte jeden fakt. Kalkulačka málokedy používa zhodné postupy s tými, ktoré nás učia v škole. (Hovorím z vlastnej skúsenosti.)
  3. Meškanie vlaku – Odkedy doslova húfy študentov využívajú bezplatnú vlakovú prepravu, čoraz pravidelnejšie dochádza k meškaniu vlakov. Stačí zadať číslo vlaku alebo predpísané kritériá (odkiaľ, kam, dátum, čas) a cestujete s väčším prehľadom a istotou o trvaní ciest. Aplikácia slovenského pôvodu môže poslúžiť aj ako ospravedlnenka za neskorý príchod na vyučovanie. (Minimálne na hodinách informatiky by mohli akceptovať vašu snahu o modernizáciu.)
  4. neZávislosť – Tráviš zbytočne veľa času na mobile? neZávislosť pomáha k sebapoznávaniu a získavaniu rovnováhy medzi časom tráveným online a offline. Či si to priznáš alebo nie, väčšina z nás zapadá do klubu závislých. Všetko čo robíme nám trvá dlhšie z jednoduchého dôvodu. Neustále sa rozptyľujeme kontrolovaním sociálnych sietí či webov. Aplikácia okrem prehľadu dennej, týždennej a celkovej aktivity ponúka funkciu Zápisník, Zdieľanie, motivačná skupina. Maj online život vo vlastných rukách.
  5. Goodwall – student social app je komunita pre študentov, ktorí sa nehanbia pochváliť úspechmi, túžia po uznaní alebo potrebujú zapracovať na potenciálnom štipendiu. Ak ešte nevieš v čom vynikáš, Goodwall ťa nie len inšpiruje, ale aj spojí s ľuďmi na rovnakej lodi. Najväčšou vychytávkou tejto študentmi uznávanej appky je možnosť objavovať a kontaktovať univerzity po celom svete. V mojom osobnom rozvoji aktívneho stredoškolského života zohrala významnú rolu.

 

Posted by admin