Dĺžka: 2 roky / 4 roky

Krajina: Thajsko (Bangkok)

Určené pre: študentov, ktorí majú 3-4 roky strednej školy pred sebou (4-ročné štipendium) alebo 2 roky (2-ročné štipendium); výborný prospech a znalosť angličtiny

Štipendium pokrýva: školné (23 000 US dolárov/rok), internát, časť stravy

Nevyhnutné poplatky: 2300 US dolárov

Očakávané náklady: 100 – 150 eur mesačne

Bývanie: internát

Deadline na prihlásenie: apríl 2015 (dátum bude upresnený)

Charakteristika: Regent’s School v Thajsku ponúka niekoľko štipendií slovenským študentom na štúdium na svojom campuse v Bangkoku. Je to prestížna súkromná škola, ktorá si adoptovala medzinárodne uznávaný IB program štúdia, ktorý je mimoriadne oceňovaný vysokými školami. Je možné sa uchádzať o dvojročné štipendium na IB programe, alebo o štvoročné štipendium (2 roky klasické štúdium a 2 roky IB). Na škole študuje až 85% medzinárodných študentov z 52 krajín, vyučovací jazyk je angličtina. Preto budúci študenti musia mať vynikajúcu znalosť angličtiny, chuť participovať na školských aktivitách a záujem spoznávať nových ľudí a kultúry. Súčasťou štipendia je séria výletov po okolí. Program je vhodný najmä pre tých, ktorí chcú zažiť medzinárodné školské prostredie a v budúcnosti sa hlásiť na prestížne zahraničné univerzity.

Postup prihlasovania:

  1. Apríl 2014: vyplnená online prihláška; riaditeľ musí potvrdiť akademickú excelentnosť študenta napísaním emailu na chairman@regents.ac.th.
  2. Máj 2014 (presný dátum bude oznámený mailom): v Bratislave sa uskutoční písanie testov z matematiky a angličtiny a pohovory s uchádzačmi, ktorí sa dostali do druhého kola.

Link: http://goo.gl/GCFhp

http://www.regents.ac.th/scholarship/ (prihláška)

[fblike style=”standard” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial” locale=”sk_SK”]

Categories: Archív

0 Comments

Leave a Reply