PS na školách

Prihlás svoju triedu na unikátny projekt workshopy na stredných školách od Pre Stredoškolákov! Vyplň krátku prihlášku a uvidíme sa priamo na tvojej škole 🙂

Prihláška tu!

O čo ide?

Sami poznáme, že v škole sa neučíme tie veci, ktoré sú zaujímavé a často považujeme za dôležitejšie než Pytagorovu vetu. Preto sme sa rozhodli dať možnosť všetkým stredoškolákom na celom Slovensku zažiť niečo iné.
Stačí keď prihlásiš svoju školu a my ti následne pošleme zoznam tém, ktorý predložíš svojim spolužiakom na hlasovanie. Tú tému, ktorá sa vám bude páčiť najviac, prinesieme na tvoju školu aj so speakerom.

Ako to prebieha?
Keďže ide o nahradenie vyučovacej hodiny, tak minimum času tohoto workshopu je 45min(+prestávka) prípadne 2 vyučovacie hodiny (90min+ prestávka). 

Súčastné témy sú nasledovné:

 1. Self-Management

  Chýba Ti motivácia, pravidelne chodíš do postele za svitu a nevieš sa do ničoho „dokopať“? Tento workshop je pre Teba ako stvorený! Nesprávny time-management môže viesť k veľkým stresom, či už zo školy alebo z únavy a práve to sa pokúsime zmeniť! Povenujeme sa témam ako je motivácia, produktivita, správne rozvrhnutie si času no takisto ako zvládať stres, ktorý sa nás, študentov týka stále viac a viac.
 1. Čo? Kam? Ako?

  Stále tápaš v nerozhodných laviciach strednej školy a rozmýšľaš akú vysokoškolskú cestu si zvoliť? Nevieš ako sa podáva prihláška, ako vysoké školy fungujú , či aké uplatnenie môžeš nadobudnúť po skončení vysokej školy? Ak stojíš o praktické rady a informácie o živote na vysokej škole, veľmi radi sa podujmeme ti to pomocou nášho workshopu objasniť.
 1. Máte chrbtovú kosť?

  Drzá otázka, nemyslíš? Ak ťa však láka odpoveď a rád by si zistil niečo viac o tom čo je to charakter či ako byť niekým, kto má “chrbtovú kosť“ a čo pre to môžeš urobiť, radi ti prinesieme skúseného odborníka na túto tému.
 2. Hovor rozumne!

  Tiež nie si na sto percent spokojný so svojou  komunikáciou a vyjadrovaním sa?  Zmeň to! Nauč sa niečo viac o komunikácii a argumentovaní, s ktorým sa vo svete určite nestratíš!  Ale nezabudneme ani na emočnú inteligenciu, či toleranciu, ktorá sa vo svete stáva čím ďalej tým dôležitejšou. Už viac  nebudeš musieť pochybovať o schopnosti vyjadrovať svoj názor a rešpektovať  názory druhých.
 1. Bez hanby o mentálnych problémoch

  Mentálne problémy sú minimálne na Slovensku ešte stále tabu téma a pritom by sa psychické zdravie určite nemalo zanedbávať. Tento workshop je ten správny pre teba, ak chceš dozvedieť trošku viac o mentálnom zdraví či možno o tom ako sa nezblázniť z toľkého nátlaku a povinností, čo ako stredoškolák máš.
 1. Vesmír v tvojej škole- Pozorovanie Slnka

  Pozrite sa na našu najbližšiu hviezdu ako ste ju ešte nevideli očami vesmírnych teleskopov cez špeciálne upravený ďalekohľad. Objavte dynamickú tvár Slnka a naživo pozorujte ako sa v jeho atmosfére formujú plazmové objekty nazývané protuberancie a ako sa mení slnečná granulácia na jeho povrchu. Pri nepriaznivom počasí vieme naživo zobraziť zábery Slnka z kozmických družíc, ktoré nepretržite monitorujú našu najbližšiu hviezdu. V rámci sprievodného rozprávania sa zoznámite s aktivitou Slnka a procesmi, ktoré vyrábajú jeho životodarnú energiu.
 1. Vesmír v tvojej škole- Objav vlastnú planétku!

  Pred 65 miliónmi rokov dopadla na Zem planétka s priemerom 10km a vyhubila 75% druhov medzi mini aj dinosaury, ktoré vládli živočíšnej ríši takmer 200 milión rokov. Na rozdiel od dinosaurov my máme vesmírny program a ľudstvo by bolo na smiech pre celú Galaxiu, ak by nás aj napriek nášmu technologickému pokroku stretol podobný osud. Pomôžte astronómom v ich úsilí a objavte svoju vlastnú planétku skôr než si ona nájde nás. Na reálnych snímkach z teleskopov z Havaja si môžete aj vy nacvičiť hľadanie planétok na svojom počítači tak ako to každú noc robia profesionálni astronómi.

Ak ťa neoslovila ani jedna téma, nezúfaj! Napíš nám, čo si myslíš, že by oslovilo teba a tvojich spolužiakov najviac a my sa o to postaráme. Pretože chceme študentom ukázať, že stredná nemusí byť nuda. 🙂

Prihláška tu!