Sviatky vedia občas rýchlo omrzieť. Naraz máme veľa voľného času, čo je pre väčšinu z nás skutočne nezvyk. Avšak po pár dňoch už nevieme čo s ním. Skús ho teda tentokrát využiť efektívne!

Choď na prednášku

Nenásilný spôsob ako sa dozvedieť niečo nové a praktické. Vyber si tému, ktorá ťa zaujíma, zavolaj kamoša a spravte si príjemné prazdninové poobedie. A ak sa náhodou v tvojom meste neorganizujú podujatia tohto charakteru, o to lepšie! Ide sa na výlet! V poslednom prípade ak ani táto alternatíva nezafunguje, máš možnosť pozrieť si prednášky aj z pohodlia domova. Zoznam zaujímavých TED talkov nájdeš tu:  http://www.businessinsider.com/most-popular-ted-talks-2016-3/#no-15-dan-gilbert-reveals-the-science-behind-happiness-6

 

Urob si poriadok na pracovnom stole

To je základ. Povyhadzuj staré zošity, už nepíšuce perá, pozakladaj učebnice a poutieraj prach. Keď všetko pekne upraceš, tak sa ti možno bude chcieť aj niečo robiť. Ja mám dokonca nalepené na stene motivačné citáty, ktoré ma vedia nakopnúť. 

Čítaj knihy

Verím, že každý z nás má v poličke niekoľko neprečítaných kníh. Urob si tieto sviatky teda výzvu! Prečítaj ich čo najviac! Pokojne zapoj do výzvy aj kamošov a zdieľajte svoje úspechy navzájom. Okrem toho, že už konečne nebudeš mať zlé svedomie pretože si neprečítal mamin vianočný darček spred dvoch rokov, obohatíš si slovnú zásobu a zlepšíš gramatické skills‘.

Pozri si aj niečo iné ako to, čo dávajú v telke

Teplý čaj, sušienky a za oknom padajúci sneh. Miesto vianočných rozprávok si skús vyhľadať nejaký parádny film a ponoriť sa do sveta kinematografie. Čokoľvek ťa zaujíma, či už je to umenie, marketing alebo astronómia, na každú tému sa určite natočilo nemálo zaujímavých filmov! Inšpiráciu môžeš nájsť aj tu: https://www.scoopwhoop.com/world/33-documentaries-that-are-way-more-interesting-than-mainstream-films/

Urob si plán na nový rok

Spíš si všetky veci, ktoré chceš urobiť v novom roku a následne k tomu dopíš, čo pre to musíš urobiť. Naplánuj si najbližší mesiac a zvoľ si preň svoje ciele. Nezabudni aj na balans medzi prácou a oddychom, preto si môžeš spísať aj zoznam odmien, ktoré si sama daruješ keď splníš nejaký cieľ. Môže to byť napríklad káva s kamoškou, koncert alebo aj čokoláda. Neber to však tak, že oddychovať môžeš až keď napíšeš trojstranovú esej, vyvenčíš psa a vytvoríš špeciálny počítačový program pre nevidiacich. Všetkého veľa škodí. Ver mi, že ak si tieto veci naplánuješ budeš mať vo všetkom oveľa väčší poriadok. A o to ľahšie sa ti v januári pôjde do školy.

Posted by Laura Bilikova