Stredoškoláci,

v prvom rade vrelé privítanie na našich stránkach. Je nám cťou v dnešný deň rozšíriť agendu našej stránky o blog a veríme, že vám je rovnakou cťou byť pri tom.

Možno náhodou, možno úmyselne, iniciálky nášho projektu sa zhodujú so skratkou, ktorú pomerne často stretávame v písomnej komunikácii. P.S., teda post scriptum, sa podľa Wikipédie používa: „pro informace, které nesouvisejí s hlavním sdělením, rušily by jeho souvislost, anebo když chce pisatel nakonec dodat něco osobnějšího“.  Na naše príjemné prekvapenie, post scriptum celkom sedí ako popis účelu tohto blogu.

Ako častí návštevníci isto viete, čo je oným „hlavným  sdělením” našej organizácie. Isto, informácie ohľadom krátko- či dlhodobých štipendií poslúžili i poslúžia tým z vás, ktorí zvažujú štúdium v zahraničí. Isto, propagácia eventov a súťaží už mnohých z vás priviedla na podujatia, kde ste mali možnosť načerpať inšpiráciu. Pomaly, ale isto, ponuka dobrovoľníctva už viacerých z vás viedla k využitiu voľného času v prospech druhých.  Ako  súčasní a ex-stredoškoláci však dobre vieme, že strohé detaily málokedy uspokoja vašu zvedavosť. Preto post scriptum.

Nie každý má šťastie vybrať sa na strednú školu do zahraničia, kde bude štvrtým študentom zo svojho bratislavského gymnázia za posledných päť rokov. Nie každý bude stíhať aj debatný turnaj v Slovinsku aj prednášku o budhizme a meditácii v KC Dunaj, obzvlášť ak sa dejú v rovnakom čase. A nie každý má ten luxus byť obdarovaný prácou dobrovoľníka, aby sa sám namotivoval k dobrovoľníckej činnosti. V sérii post scriptov od našich kamarátov stredoškolákov by sme vám radi dodali práve „něco osobnějšího”. Ak však dovolíte, na rozdiel od definície post scripta to budú informácie súvisiace s „hlavným  sdělením“.

Na záver dve pozvania. Za prvé,  budeme nadovšetko vďačný ak nám sami navrhnete  stredoškoláka, ktorý by vedel prispieť so svojim zaujímavým post scriptom. Či už olympionika v chémii, poctivého animátora alebo reprezentanta v squashi (dané možnosti sa navzájom nevylučujú, ani nevyčerpávajú zoznam).  Za druhé, pokiaľ tomu ešte tak nie je; tu sa vám môžeme páčiť.

Do skorého čítania,

Samko Trizuljak, vedúci sekcie Blog

Andrej Hano, riaditeľ

P.S. Ak sa náhodou pýtate, pre čo sa na toto dávame, odpoveď je stručná: Pre Stredoškolákov.

[fblike style=”standard” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial” locale=”sk_SK”]

Posted by admin

Leave a reply