Dĺžka: 10 mesiacov

Krajina: USA, Mexiko, Brazília, Kanada, Kolumbia, Taiwan, Japonsko, Argentína, JAR a iné

Určené pre: študentov 2. a 3. ročníka, ktorí majú chuť spoznávať nové kultúry

Štipendium pokrýva: ubytovanie a jedlo v host rodine, poplatky v rámci zahraničného Rotary klubu, vreckové (napr. pre USA $150 mesačne)

Nevyhnutné poplatky: $500 fond pre prípad núdze (na konci pobytu sa vracia)

Očakávané náklady: závisí od krajiny, 80 – 250 eur mesačne

Bývanie: host rodina

Deadline na prihlásenie: máj 2015

Charakteristika: Čiastočný ročný štipendijný a výmenný program ponúkaný organizáciou Rotary, ktorý vysiela študentov do všetkých častí sveta. Program je určený pre stredoškolákov, ktorí chcú spoznať novú kultúru a ľudí, naučiť sa jazyk a spoznať svet. Odporúčaním je, aby vaša rodina hostila počas vašej neprítomnosti zahraničného Rotary študenta. Za rok študent vystrieda najmenej dve host rodiny (komunikuje sa v jazyku host rodiny). V škole sa používa angličtina alebo miestny jazyk. Študent je súčasťou lokálneho Rotary klubu, kde sa pravidelne zúčastňuje aktivít a výletov. Spozná výmenných Rotary študentov z celého sveta. Znalosť angličtiny v mnohých krajinách pomôže a ideálne je venovať sa chvíľu jazyku host krajiny pred odchodom pre lepšiu adaptáciu.

Postup prihlasovania:

  1. 31.5. 2015: absolvovaný pohovor v Rotary klube na Slovensku. Pohovor pozostáva z dozvedania sa informácií o študentovi: prečo chce ísť študovať do zahraničia, čo prinesie on organizácii Rotary a čo prinesie Rotary jemu.
  2. Druhé kolo: stretnutie zvyšných záujemcov. Osobné informatívne pohovory – študent definuje poradie top troch krajín, o ktoré má záujem (neskôr mu bude vybraná jedna z nich). Školenia o tom, čo je a nie je dobré robiť v daných krajinách.

Link: http://www.rotary2240.org/district-2240/cs/nadace-rotary/vyukove-programy/

[fblike style=”standard” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial” locale=”sk_SK”]

Posted by admin

Leave a reply